دسته بندی شاخ های مجازی

آزاده نامداری مجری اسبق صدا و سیما را بهتر بشناسیم

آزاده نامداری مجری اسبق صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله انسانهای خبر ساز این روزهاست ، که به تازگی پرونده مرگ مشکوک او نیز به دیگر خبرهای داغ مربوط به او نیز بدل شده است. با آنکه او از شاخ های اینستا گرام نیست اما در این صفحه از مجموعه مقالات بت دعوت به معرفی او،زندگی،و مرگ پرحواشی او میپردازیم.

آزاده نامداری کیست؟

آزاده نامداری در روز ۹ آذر ۱۳۶۳ در شهر سنقر، به دنیا آمد. از ۱۹ سالگی وارد تلویزیون شد. کار خود را در شبکه استانی زاگرس در کرمانشاه آغاز کرد. سپس با کمک اقبال واحدی به تهران آمد. در برنامه خط مستقیم شبکه تهران به تهیه‌کنندگی سعید غفاری و رضا داستانی به اجرا در تلویزیون ادامه داد.

آزاده نامداری در صدا و سیما

ابتدای فعالیت Azadeh Namdari

در ۱۳۸۴ به عنوان مجری بخش «تازه‌ها» در برنامه سیمای خانواده شبکه یک شروع به فعالیت کرد. تا ۴ سال ادامه داشت و در بهمن ۱۳۸۸ به پایان رسید. در ادامه مجری برنامه غیرمنتظره شد که روزهای شنبه تا چهارشنبه از شبکه دو پخش می‌شد. سری اول برنامه غیرمنتظره در ۲۹ خرداد ۱۳۸۹ آغاز شد و در ۲۸ مهر ۱۳۸۹ به پایان رسید. سری دوم این برنامه از ۱ آبان ۱۳۸۹ آغاز شد و در آخرین پنج‌شنبه سال به کار خود پایان داد.

در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ در سری جدید برنامه غیرمنتظره با عنوان جمع ما به عنوان مجری حضور پیدا کرد. این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیما بود. به تهیه‌کنندگی الهه بهبودی به صورت زنده از شنبه تا سه‌شنبه بعد از اخبار ۲۰:۳۰ و در ۶۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای پخش می‌شد.

اجرای برنامه شب‌نشینی از شبکه جهانی جام جم، برنامه‌های مناسبتی، برنامه رادیو هفت و برنامه صبحی دیگر از شبکه آموزش را در کارنامه خود دارد. او سال ۱۳۹۱ را در حالی با برنامه سال تحویل در کنار احسان علیخانی آغاز کرد.

برنامه جنجالی خانمی که شما باشی

در همان تعطیلات نوروز، اجراء هر شب برنامه جنجالی خانمی که شما باشی را بر عهده داشت. اما به ناگاه خبری مبنی بر منع فعالیت وی، در کنار فرزاد حسنی و احسان علیخانی پخش شد.پس از نه ماه دوری از تلویزیون بالاخره نام او به عنوان نویسنده در برنامه پشت صحنه احسان علیخانی ظاهر شد. با آغاز سال ۱۳۹۲ نامداری سری دوم برنامه خانمی که شما باشی را نویسندگی، اجراء و تهیه‌کنندگی کرد. تا کنون پنج سری از برنامه خانمی که شما باشی از شبکه دوم سیما پخش گردیده‌است.

در ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۲ در حالی که زمزمه ممنوع‌التصویری وی شایعه شده بود. با حضور در برنامه شب آدینه، رکورد آمار پیامکی شبکه استانی همدان را شکست. او در حالی از حضور خود در سال ۹۴ با ششمین سری از برنامه مستند خود با عنوان خانمی که شما باشی، خبر داده بود که یکبار دیگر برنامه‌اش توقیف شد. در حالی که تیزرهای این برنامه از شبکه دو پخش شده بود. در همان سال، او به ایفای نقش در فیلم مالاریا پرداخت.

آزاده دو سال بعد در مورد نقش‌آفرینی‌اش در این فیلم گفت، «من جزوی از خانواده سینما نیستم، اما اطلاعاتم از سینما کم نیست».  البته قبل از بازی در فیلم مالاریا نیز پیشنهاداتی داشتم. اما هیچگاه مایل نبودم که حضور پیدا کنم. اما این پیشنهاد به گونه ای بود که دوست داشتم در آن حضور پیدا کنم.» آزاده نامداری در هشتمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، مرداد ۱۳۹۳ (اوت ۲۰۱۴) حضور داشت.

آزاده نامداری و حجاب

نامداری نخستین مجری تلویزیون بود که «چادر ملی» و «چادر قهوه‌ای» پوشید. او در مصاحبه با مجله زندگی ایده آل در سال ۱۳۹۴ گفت برخاسته از یک خانواده سنتی است. تا هفت نسل قبل از او همه در خانواده‌شان چادر بر سر می‌کرده‌اند. نامداری در سال ۹۵ پس از سه سال دوری از اجراء با برنامه گفتگو محور آبان بر روی آپارات مجدداً به صحنه بازگشت. او در در این برنامه به گفتگوهای چالشی با فعالان مختلف زن در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرداخت. او همچنین در همان سال، کتابی در قالب مجموعه داستانی کوتاه با همین نام توسط انتشارات علمی فرهنگی منتشر کرد.

آزاده نامداری بی حجاب

اوایل مرداد ۱۳۹۶، ویدئو کلیپ و عکس‌هایی از آزاده نامداری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که او را بدون پوشش سر در یک مکان عمومی (پارک) در شهری در سوئیس در حالی که شیشه آب جو فلدشلاشن در دست داشت نشان می‌دهد. انتشار این تصاویر بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشت. در شبکه‌های اجتماعی عده‌ای آزاده نامداری را به «ریاکاری» متهم و از انتشار این عکس‌ها حمایت کردند.

آزاده نامداری در ۲ مرداد ۱۳۹۶ در یک پیام ویدئویی به انتشار این تصاویر واکنش نشان داد و گفت در مکانی سرسبز بوده که «محارم» او حضور داشتند. در پاسخ، برخی موضوع غیرقانونی بودن انتشار این تصاویر را به دلیل حضور نامداری در یک مکان عمومی نابجا دانستند.

این اتهام به این دلیل مطرح شد که او در برنامه‌های تلویزیونی و در مصاحبه‌های خود همواره به عنوان چهره‌ای شناخته می‌شد که فعالانه از «حجاب کامل» به‌خصوص «چادر مشکی» دفاع و برای آن تبلیغ می‌کرد. گروهی دیگر انتشار این تصاویر را «نقض حریم خصوصی» خواندند و انتشار عمومی آن را «غیرقانونی» یا «غیراخلاقی» دانستند.

آزاده نامداری در آذر ۱۳۹۷ طی مصاحبه ای گفت که اعتقاد دارد «ممنوع‌التصویر» شده چون صدا و سیما به او پیشنهاد اجرا نداده‌است. گفت که زندگی دخترش برای او اولویت بیشتری نسبت به اجرا در تلویزیون دارد.

آزاده نامداری و فرزاد حسنی

در اردیبهشت ۱۳۹۲، فرزاد حسنی و “آزاده نامداری” با حضورشان در کنسرت فرزاد فرزین ازدواج خود را رسانه‌ای کردند. در ۶ تیر ۱۳۹۲ به عقد هم درآمدند و سید حسن خمینی عاقد آن‌ها بود.

اما بعد از حدود یک سال در خرداد ۱۳۹۳ این دو از هم جدا شدند. در ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ خبر طلاق رسماً توسط آزاده نامداری رسانه‌ای شد. آزاده نامداری علت این جدایی را با انتشار یک عکس از خودش با چشم کبود در اینستاگرام، خشونت خانگی فرزاد حسنی اعلام کرد.

آزاده و سجاد عبادی همسرش

آزاده نامداری یک سال بعد از طلاق در مهر ماه ۱۳۹۴ با انتشار عکسی از دسته گلی که هدیه گرفته بود خبر ازدواج خود را رسانه‌ای کرد. طولی نکشید که اسم این داماد خوشبخت سجاد عبادی معرفی شد.

سجاد عبادی فرزند رحیم عبادی ریاست سازمان ملی جوانان دولت سید محمد خاتمی است. سجاد عبادی نیز قبلا یکبار ازدواج و طلاق گرفته است. سجاد متولد ۱۳۶۰ فارغ التحصیل دکترای سیاست گذاری از دانشگاه آزاد است. کارشناسی ارشد و کارشناسی را هم در رشته روابط بین الملل همین دانشگاه خوانده است. وی سرپرست حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه غیرانتفاعی (غیردولتی) مهرالبرز است. علاوه بر آن در مجموعه‌ای باعنوان نمایندگی فدراسیون جهانی مخترعان و مبتکران که مقر اصلی آن در ژنو است فعالیت می‌کند. سجاد تنها پسر خانواده است و فقط یک خواهر دارد.

شاید این مقاله را نیز بپسندید:امین فردین پاپارتزی معروف ایرانی کیست؟

آزاده نامداری و دخترش گندم

این زوج در مهر ماه سال ۱۳۹۵ صاحب اولین فرزند خود بنام گندم شدند.آزاده نامداری به مناسبت های مختلف در اینستاگرامش تصاویری از دخترش گندم را منتشر میکرد و به ابراز علاقه به دختر کوچکش میپرداخت.

آزاده نامداری و احسان علیخانی

پس از انتشار عکس های آتلیه ای آزاده نامداری و احسان علیخانی که متعلق به برنامه تحویل سال چند سال گذشته بود. شایعاتی در مورد رابطه این دو مجری در فضای مجازی منتشر شد. آزاده نامداری با انتشار عکس و متن زیر در صفحه شخصی اش در اینستاگرام شایعه ازدواج خود با احسان علیخانی را تکذیب کرد.

نمیدونم چه اتفاقی افتاده که سه روز مونده به سال تحویل، و همینطور پخش مستند من این همه حاشیه رخ میده…

امروز آقای علیخانی چون صفحه ای دراینستاگرام ندارند. ازمن خواستن توضیحی به هوادارانشون و دوستای خوب خودم بدم. امروز شیش تاعکس مربوط به سه سال پیش به ناگهان منتشرشد. نه میدونیم کی ونه میدونیم چرا؟

فقط باید بگم این عکسها در آتلیه ی آقای بابک مانی برای مجله ای گرفته شد. درسال نود ویک که مابه اتفاق سال تحویل اجراکردیم،،فقط همین،آنقدر عادی،،،خلاصه هدف ازانتشارش اینروزا چی بوده نمیدونم،..

ایشالا امسال شبکه سه بهترین خواهد بود مطمینم..واین حاشیه ها کاری ازپیش نمیبره..یاحق

شاید این مقاله را نیز بپسندید:همه چیز درباره روحانی معروف تلگرامی سید حسن آقا میری

درگذشت آزاده نامداری

در ۷ فروردین ۱۴۰۰، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های داخل ایران خبر از درگذشت آزاده نامداری دادند. برخی از رسانه‌ها گزارش کردند که از مرگ وی بیش از ۲۴ ساعت گذشته‌است. به گزارش خبرگزاری فارس پیکر بی جان آزاده نامداری در آپارتمان محل سکونتش در منطقه سعادت آباد در غرب تهران کشف شد. خبرگزاری مهر به نقل از یک «منبع آگاه» ناشناس علت مرگ وی را خودکشی عنوان کرد. برخی رسانه ها نیز علت مرگش را قتل می دانند. اطلاعات بیشتر در مورد مرگ آزاده نامداری

 

سوالات متداول آزاده نامداری

  • آزاده نامداری چند فرزند داشت؟
  • تنها فرزند او گندم نام دارد،که حاصل ازدواج او با سجاد عبادیست.
  • آیا آزاده نام داری و احسان علیخانی باهم ازدواج کرده اند؟
  • خیر،اما چندی پیش شایعاتی مبنی دوستی آنها در فضای مجازی پخش شد که آزاده با پستی در اینستاگرام به شدت از این شایعه انتقاد کرد.
  • آیا آزاده نامداری به قتل رسیده؟
  • آزاده نامداری به گفته صدا و سیما خودکشی کرده است اما رسانه های بیگانه، قتل خاموش نامیدند.

 

منبع:ویکی پدیا فارسی ، ویکی پدیا انگلیسی

بدون فیلترشکن وارد شوید