دسته بندی شاخ های مجازی

نگین پارسا کیست ؟و ماجرا جنجالی با حمید عسگری

نگین پارسا بانوی تابو شکن،نوازنده و هم خوان جنجالی اینروزها را بهتر بشناسیم.با آنکه او از شاخ های اینستا گرام  ترکیه نیست اما به ناگفته ها از روزی که ممنوع الکاری شد در سایت بت دعوت بپردازیم.

نگین پارسا کیست؟

نگین پارسا متولد 5 دی 1369 در تهران ، نوازنده و خواننده است.او فعالیت خود را با نوازندگی شروع کرد اما در عین مخالفت خانواده که میخواستند دکتر شود وارد عرصه موسیقی شد و حالا بعنوان بانوی تابوشکن مشهور است.
نگین در موسیقی ایرانی کاملا شناخته شده و اکنون با خواننده های زیادی به خصوص در زمینه راک همکاری می کند. نگین تاکنون با کاوه یغمایی ، بنیامین بهادری، رضا صادقی و گروه دات همکاری داشته است.

نگین پارسا می‌گوید درخانواده اش هیچکس موزیسین نبوده ،اما همه ی بطور حرفه اي مخاطب موسیقی بوده اند .آنها در ابتدا از وی حمایت نکردند.اما در نه سالگی بوده کـه نگین با دیدن فیلمهای شبکه ام تی وی mtv راکت بدمینتون را مثل گیتار میگرفته و شروع بـه خیالپردازی نوازندگی می کرده و پدرش بخاطر این شوق و علاقه برایش گیتار میخرد.

او در 18 سالگی اولین قطعه خود را با تنظیم ایمان حجتی نشر داد،تا اینکه زیر نظر بابک ریاحی پور (نوازنده) و همسر سابق مهتاب کرامتی موسیقی را بصورت حرفه ای یاد گرفت.

وضعیت ازدواج و همسر نگین پارسا

در برخی رسانه ها و سایت ها شایعاتی در مورد ازدواج بابک ریاحی پور و نگین پارسا منتشر شده بود که خانم پارسا خواننده و نوازنده زن ایرانی در مصاحبه ای به این شایعه ها پایان داد .
نگین پارسا در پاسخ به این سوال که آیا با بابک ریاحی پور ازدواج کرده است گفت : بابک ریاحی پور عزیز و والا استاد من بودند و یک رابطه عاطفی بین ما پیش اومد و من بابت این موضوع به هیچ عنوان پشیمون نیستم و بهش افتخار میکنم . چون بابک ریاحی پور انسانی بود که من در هنر و زندگی از ایشون آموختم . من با بابک قصد ازدواج نداشتم.در حالی که این انسان بی نظیر است رابطه ما مصادف شد با بیماری پدر من و من تصمیم گرفتم که به خانواده خدمت کنم. من به خودم هم نمیتونستم فکر کنم و باید می رفتم و از لحاظ انسانی و اخلاقی اصلا درست نبود که یک آدم دیگه ای رو درگیر مشکلات خودم کنم .مشکلات  مالی، روانی و روحی من باعث شد که از بابک فاصله گرفتم و جدا شدم .او میگوید این اتفاق خیلی دوستانه این اتفاق افتاد و من هنوز هم هیچ خاطره بدی از بابک ندارم . خودش تعجب کرد و دلخور شد اما حتما شرایط من رو درک کرده است چون من نمیتوانستم خانواده ام را رها کنم. قصد بابک ریاحی پور ازدواج بود اما من رابطه را تمام کردم من قصد ازدواج نداشتم و هنوزم ندارم.

شروع فعالیت حرفه ای

نگین پارسا در دوران بزرگسالی وقتی قصد داشت حرفه ای موسیقی را دنبال کند سدهای بزرگی مقابل خود دید ، مثل ممنوع بودن فعالیت خواننده های زن ، ممنوع بودن همخوانی کردن خانم ها و . . . اما همه این عوامل باعث ناامید شدن نگین نشد. او موسیقی را نزد بابک ریاحی پور یاد گرفت. شروع جدی و تازه او از آشنایی با کاوه یغمایی شکل گرفت با حمایت کاوه یغمایی از او توانست بیشتر رشد کند.
اولین حضور “نگین پارسا” روی استیج با کاوه یغمایی خواننده سبک راک بود ، سپس با نام های آشنایی چون رضا صادقی و بنیامین بهادری در مقام همخوان و نوازنده گیتار الکترونیک همکاری داشت.

نگین پارسا در سال 96 نیز مدتی در گروه داک خانم شهره سلطانی ، نوازنده بود.

ماجرای نگین پارسا و حمید عسگری و ممنوع الکاری

  1. نگین پارسا و حمید عسگری
  2. کلیپ همخوانی نگین پارسا و حمید عسکری

1-نگین و حمید عسگری

زمستان 97 در سانس اول حمید عسکری بصورت اتفاقی خانم پارسا چند ثانیه ای تک خوانی کرد که باعث شد مسئولان حراست برج میلاد میکروفن او را بگیرند.در ادامه سانس دو اما حمید عسکری با میکروفن خود کنار نگین همخوانی کرد که همین اتفاق باعث ممنوع الکاری هردو آنها شد.
نگین پارسا پس از اطلاع از ممنوع الکار شدنش پست تامل برانگیزی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
وی نوشت: «امروز خبر ” ممنوع الکار ” شدنم رو شنیدم، یاد روز کنسرت ودر واقع آخرین اجرام اُفتادم. وقتى صدامون کردند کـه آماده باشیم براى رفتن روى صحنه، بـه رسم همیشه، شروع کردم بـه دعا کردن گفتم خداى مهربون، تـو هم با مـن میاى دیگه؟! مواظبم باش.. یه وقت دلم نلرزه… و بعد رفتم روى صحنه و بهترین اجراى زندگیم رو انجام دادم. امروز خبر رسیده کـه دیگه نمی تونم و نمیشه..
مـن از کسى کـه ممنوع الکارم کرد متنفر نیستم. مـن صبر مى کنم.مـن آفریده شدم براى صبر کردن، اینکار رو توى زمین هاى سخت‌تر یاد گرفتم. مـن صبر کردن رو کنار پدرم یاد گرفتم .دست در دستش وقتى توى ” کُمـا ” بود، دو سال تمام هرروز بالاى سرش قطره بـه قطره داروهایى کـه توى شریانهاش جارى می‌شد رو مى شمردم تا برگرده، تا دوباره نفس بکشه، سوگند خوردم کـه مـن درستش می کنم.
مـن با عشق درستش می کنم، تا روزى کـه دوباره نفس کشید و اسمم رو صدا زد. اون روز جایزه اى رو بردم، کـه در حد و اندازه اش توى دنیاوجود نداره، مـن قبل‌ تر‌ها براى ” جان ” صبر کردم، براى یک نفسِ بـه ظاهر ساده و براى یک زندگى. موسیقى براى مـن عشق، جان و نفسه.. براش صبر مى کنم، عاشقانه و روزى نه چندان دور، موسیقى اسمم رو صدا خواهد زد.»

2-کلیپ همخوانی نگین پارسا و حمید عسکری

همکاری نگین پارسا با بنیامین بهادری

نگین پارسا از کنسل شدن اجرایش با بنیامین بهادری در یکی از شهرهای ایران سخن می گوید و نظر به این دارد که مردان خواننده در ایران حاضر نیستند با خانم ها کار کنند چون این کار باعث سانسور شدن کارهایشان می شود. با تمام این اوصاف او از اتفاق های خوب در دنیای موسیقی زنان در ایران حرف می زند و به آن ها امید دارد و از حمایت و رشد بین بانوان خوشحال است.نگین پارسا دوست ندارد همراه با گروه خودش روی استیج برود و برای بانوان کنسرت بگذارد ، چون به نظرش علاقه به موسیقی راک بین مردم ایران کم است چه رسد به این که آن ها به جمعیت خانم ها هم محدود کنیم.

فعالیت در مدلینگ

نگین پارسا بخاطر چهره خود مدتی نیز در عرصه مدلینگ وارد شده و بیشتر در عکاسی های هنری و میکاپ تبلیغاتی دیده می شود.

تجربه بازیگری نگین پارسا

نگین پارسا در نوجوانی با تئاتر بازیگری را تجربه و بعدها به کلاس های بازیگری رفت و سال 98 با فیلم «سگها ديشب نخوابيدند» نقش سرباز آمریکایی را ایفا کرد ایشان سال ها قبل نیز تجربه بازی در تله فیلم و فیلم کوتاه را هم دارد.

تغییر نام خانوادگی  نگین پارسا

نام اصلی این هنرمند «نگین اکبرپور» می باشد که سال ها پیش با پیشنهاد مرحوم داوود رشیدی نام فامیلی هنری «پارسا» را از نام خانوادگی مادرش انتخاب کرد به این ترتیب نگین پارسا با ریحانه پارسا (بازیگر) نسبت فامیلی ندارد.

شاید این مطلب را نیز دوست داشته باشید:ریحانه پارسا کیست ( بیوگرافی ریحانه پارسا )

نگین پارسا در اینستاگرام

نگین پارسا در صفحه اینستاگرامش عکس های شخصی و آهنگ های جدید خود را با هوادارانش به اشتراک می گذارد که البته بین آنها اثری از عکسهای قبل از عمل این چخره معروف اینستاگرامی نیست.آیدی پیج اینستاگرام نگین پارسا neginpaarsa@

در ادامه این مطلب بعضی از حیاط خلوت عکس های اینستاگرام نگین پارسا را مشاهده می کنید

نگین در درباره این عکس در صفحه اینستاگرامش نوشته:قتى يه جاى تاريك گير اُفتاديد فقط بدرخشيد تا بتونيد راهو روشن كنيد و وقتى مورد حمله و نفرت كسى قرار گرفتيد براى دفاع از خودتون فقط پيشرفت كنيد فقط پيشرفت.. و هرگز يادتون نره عزت و آبروى تك به تك ما دست خداست و تا خدا نخواد، كسى نميتونه بهمون صدمه بزنه و كسانيكه بى دليل، متنفرند فقط خودشونو از چشم فرشته ها ميندازن😌 اينو شما به دشمناتون بگيد وگرنه من كه دشمن ندارم

نگین درباره این عکس در صفحه اینستاگرامش نوشته:سگها ديشب نخوابيدند “ به كارگردانى رامين رسولى و تهيه كنندگى سياوش حقيقى و پخش بين المللى شركت ايريماژ در بخش مسابقه پنجاه و يكمين دوره جشنواره بين المللى فيلم هند، با عنوان گوآ حضور دارد. در خلاصه داستان اين فيلم آمده است : زندگى در روستايى دور اُفتاده و فراموش شده در افغانستان كه در تصرف طالبان است با ورود يك سرباز آمريكايى كه هليكوپترش در نزديكى آن روستا سقوط كرده است و توسط دخترى روستايى به آنجا آورده ميشود، دچار تغيير شده و

نگین  در درباره این عکس در صفحه اینستاگرامش نوشته:Winter is coming 🧝🏻‍♀️🏹

آهنگ numb نگین پارسا

نگین پارسا آهنگ numb از گروهLinkin Park  به زیبایی بازخوانی کرده است.موضوع آهنگ درمورد فشارهای شدیدی است که از سوی خانواده و جامعه بر نوجوانان وارد میشود که غالبا موجب اختلالات روحی و فکری در آنان میشود.

در ادامه متن و ترجمه آهنگ numb را برای آن دسته از دوستانی که مایل به دانستن معنی این آهنگ زیبا هستند قرار میدهیم.

I’m tired of being what you want me to be
Feeling so faithless, lost under the surface
Don’t know what you’re expecting of me
Put under the pressure of walking in your shoes
خسته‌ام از بودن طوری که شما میخواید باشم
حسِ بی اعتمادی میکنم، انگار زیر زمین گم شدم
نمیدونم چه انتظاری از من دارید
واسه زندگی کردن به شیوه‌ی شما، تحت فشارم میزارید
Caught in the undertow, just caught in the undertow
Every step that I take is another mistake to you
Caught in the undertow, just caught in the undertow
تو جریان زیرین آب گرفتار شدم، تو جریان زیرین آب گرفتار شدم
و هر قدمی که برمیدارم در نظر شما اشتباست
تو جریان زیرین آب گرفتار شدم، تو جریان زیرین آب گرفتار شدم
I’ve become so numb, I can’t feel you there
Become so tired, so much more aware
I’m becoming this, all I want to do
Is be more like me and be less like you
یه آدم بی احساس شدم، دیگه حضورتون رو احساس نمیکنم
خسته و کلافه شدم، بیشتر از اونی که فکرشو بکنید
به همچین آدمی تبدیل شدم، تموم چیزی که میخوام…
اینه که بیشتر خودم باشم و کمتر مثله شماها

سوالات متداول نگین پارسا

  • نام اصلی نگین پارسا چیست؟
  • نام اصلی این هنرمند «نگین اکبرپور» می باشد.
  • آیا نگین پارسا و ریحانه پارسا با هم نسبتی دارند؟
  • خیر،در حقیقت نگین پارسا نام فامیل خود از اکبری به پارسا تغییر داده است.
  • هنر نگین پارسا چیست؟
  • او نوازنده، آهنگساز و خواننده ی زن ایرانی است که با بسیاری از هنرمندان مشهور در حوزه ی موسیقی همکاری داشته است.
  • آیا نگین پارسا و بابک ریاحی ازدواج کرده اند؟
  • شایعاتی مبنی بر ازدواج این دو وجودداشت اما نگین در مصاحبه ای آنرا تکذیب کرد.

 

منبع:ویکی پدیا-صفحه  رسمی اینستاگرام (@neginpaarsaa)

بدون فیلترشکن وارد شوید