دسته بندی شاخ های مجازی

همه چیز درباره روحانی معروف تلگرامی سید حسن آقا میری

سید حسن آقا میری روحانی خلع لباس شده که  بسیاری او را  سوپاپ اطمینان نظام جمهوری اسلامی و بسیاری او را دگر اندیش و مخالف سیاست های جمهوری میدانند! این روحانی با توجه به نگرشش در لیست شاخ های اینستا گرام قرار گرفته و  در این صفحه از مجموعه مقالات بت دعوت به معرفی او و برخی از حواشی زندگی او میپردازیم.

سید حسن آقامیری کیست ؟

تعریف ویکی پدیا از سید حسن آقا میری بدینگونه است:سید حسن آقامیری خوانساری (زادهٔ ۱۷ اسفند ۱۳۵۸، تهران) روحانی ایرانی است که بیشتر به دلیل سخنرانی‌های متفاوت با محوریت توحید و یکتاپرستی در ایران شناخته می‌شود.

سید حسن آقا میری ۱۷ اسفند ۱۳۵۸ در خانواده‌ای مذهبی در تهران زاده شد.این روحانی بنا به گفتهٔ خودش، به دلیل خاطرهٔ خوبی که در زمان کودکی از هیئت نزدیک محل سکونت خود داشت، و همچنین داشتن پدر روحانی، به هیئت و روحانیت علاقه‌مند شد و به سمت تحصیلات دینی در حوزه گام نهاد.آقامیری سال ۱۳۷۵ وارد حوزه علمیه شد و سخنرانی‌های خود را از سال ۱۳۸۰ آغاز کرد. ابتدا در ایام تبلیغی (ماه‌های محرم، صفر و رمضان) به روستاها می‌رفت تا این‌که بعد از مدتی سر از دانشگاه‌ها درآورد و در جمع دانشجویان به ایراد سخنرانی پرداخت. او از سال ۱۳۸۸ وارد هیئت‌های قم شد و از آن زمان تاکنون در نشست‌های مذهبی در قم سخنرانی می‌نماید.

سید حسن آقا میری فیلم‌ها و فایل‌های صوتی سخنرانی‌های خود را در مراسم‌های مختلف به صورت عمده از طریق سایت بیدار باش منتشر می‌کند و به‌صورت زنده از طریق شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام به بیان و تفسیر موضوعات دینی و اخلاقی می‌پردازد؛ همچنین دارای گروهی ویدیوئی به نام بیدار باش می‌باشد که سخنان ایراد شده توسط وی را منتشر می‌کند. همچنین کانالی در یوتیوب به نام آرشیو تصویری سخنرانی‌های سید حسن آقامیری تصاویر سخنرانی‌های او را منتشر می‌کند.

مخالفت نظام و علاقه مندی جوانان به سید حسن آقا میری

مخالفت‌ها با آقامیری و سخنرانی‌های جنجالی وی همزمان با گسترش و همه‌گیری رسانه‌های اجتماعی در ایران به‌ویژه تلگرام از سال ۱۳۹۵ نیز شروع شد و خبرگزاری‌های نزدیک به حکومت جمهوری اسلامی ایران از سخنرانی‌های او به دفعات انتقاد کرده‌اند و همچنین افراد مختلفی از جمله علی‌اکبر رائفی‌پور، مهدی دانشمند، طه حجتو دیگر منتقدین، در مقام پاسخ به او برآمده‌اند.

سید حسن آقا میری درباره پامنبری‌های جوانش که طرفداران پر و پاقرص او هستند، می‌گوید: «اینکه عده‌ای که پای هیچ منبری نمی‌نشینند، اما پای منبر من می‌نشینند، شاید درست باشد، اما من آن‌ها را انتخاب نکرده‌ام. من کاری به آن‌ها نداشته‌ام و خودشان آمده‌اند. حضورشان برای من افتخار است و البته قدردانشان هستم، اما من با هدف جذب آن‌ها حرفی نزده‌ام. من برای کسی کارت دعوت نفرستاده‌ام.»

ازدواج و خانواده سید حسن آقامیری

سید حسن آقا میری چندین سال است ازدواج کرده و ثمره زندگی اش دو فرزند پسر و یک دختر می باشد که نام یک پسرش هانی و نام دخترش حلما می باشد.او در باره خود میگوید:من آدم اسانی هستم مثلاً با فرزندانم هانی و حلما به پارک بازی، سینما، کنسرت، جنگل و دریا می‌روم و لباس شخصی هم می‌پوشم، توی خیابون امکان داره شلوار جین هم پام کنم…

خلع لباس شدن سید حسن آقامیری

 1. واکنش احمد خمینی به خلع لباس شدن سید حسن آقا میری
 2. واکنش معصومه ابتکار به خلع لباس شدن سید حسن آقا میری

سید حسن آقا میری در دی ۱۳۹۷ با انتشار پستی در اینستاگرام خبر از حکم قاضی شعبهٔ دوم کیفری در دادگاه ویژه روحانیت به ریاست دادستان کل کشور داد و اعلام کرد که به دو سال زندان که ۵ سال تعلیق شده و خلع لباس دائم محکوم شده‌است.بعد از اعلام خبر حکم آقامیری بسیاری برای آشنایی با او پیگیر ماجرا شدند به طوری که طی مدت یک هفته بیش از ۴۰۰ هزار نفر به دنبال‌کنندگان صفحهٔ اینستاگرام او افزوده شد.افراد مختلفی چون معصومه ابتکار در پی صدور این حکم در رسانه‌های اجتماعی از آقامیری حمایت کردند.در اسفند ۱۳۹۷ آقامیری با انتشار پستی در صفحهٔ اینستاگرامش خبر از اجرای حکمی که برایش صادر شده داد.

سید حسن آقا میری این خبر را در صفحه اینستاگرامش اینگونه منتشر کرد : «بعد از ده پانزده سال بردن و آوردن و بازداشت‌کردن و ریختن تو محل کار و انفردای و… با شکایت دادستان ویژه تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور آقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند. دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند؛ و خلع لباس دائم …»

واکنش احمد خمینی به خلع لباس شدن سید حسن آقا میری

پس از انتشار این مطلب از سوی آقامیری، سیداحمد خمینی بلافاصله به این موضوع واکنش نشان داد و خطاب به آقامیری نوشت: «تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت … سیدجان عزیزتر می‌شی. خودت و خدای خودت قاضی اول و آخرین. نه اینکه هر کی محکوم بوده سالم بوده، اما اکثر آدمای سالم محکومند. عزت و ذلت خدا می‌ده و توی این دنیا همین محبت‌های مردمه که همیشه همراهته. خوش باش که ظالم نبرد راه به منزل … یاحق

واکنش معصومه ابتکار به خلع لباس شدن سید حسن آقا میری

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز در حمایت از آقامیری توییت کرد: «امیدوارم این رای در مرحله تجدیدنظر بشکند. آقای سیدحسن آقامیری زبان جوانان را خوب می‌داند. جلب اعتماد جوانان دهه هفتادی و هشتادی و گفتگو با آن‌ها هنر کمی نیست. خدانگهدارت باشد سید.»

سید حسن آقا میری روحانی تلگرامی

خبرگزاری ایسنا نیز پس از انتشار خبر “خلع لباس شدن حسن آقا میری” نوشت: مخالفان او اسمش را گذاشته‌اند: «روحانی تلگرامی»! و او را یک آخوند منحرف می‌دانند، اما طرفدارانش او را یک روحانی متفاوت می‌دانند و معتقدند که او آخوند روشنفکر زمانه خودش است. سیدحسن آقامیری یکی از روحانیون معروف چند سال اخیر بویژه در میان جوانان است و از تمام ظرفیت‌های رسانه‌های موبایلی امروز برای به اشتراک گذاشتن سخنرانی‌هایش استفاده می‌کند.

شاید این مقاله نیز بپسندید:ساشا سبحانی کیست؟

اينستاگرام سید حسن آقا میری

سید حسن آقامیری یکی از روحانیونی است که راه شهرت را جور دیگری طی کرد، از مسیر تلویزیون و تریبون‌های مهم و مراسم شناخته شده به شهرت نرسید، بلکه از راه جوانان و فضای مجازی سری بین سرها پیدا کرد و بین قشر خاصی از جوانان محبوب شد.صفحه اینستاگرام او  به نام hasanaghamirii بیش از سه میلیون و 500 هزار دنبال‌کننده دارد. منبر‌های او معمولا به صورت زنده از صفحه‌اش پخش می‌شوند و کلیپ‌هایی نیز توسط دوستداران او از سخنرانی‌هایش منتشر می‌شوند که معمولا بازدیدکننده‌های قابل توجهی دارند.

از آنجا که محوریت سخنرانی‌هایی آقامیری همیشه تکیه بر صفت «رحمانیت» خداوند دارد و کمتر از عذاب الهی و جهنم سخن می‌گوید باعث شده است که افراد زیادی مخالف او باشند. مخالفانش می‌گویند که او یک آخوند ولنگار است و برای لاکچری‌ها و بی‌قید و بند‌ها سخنرانی می‌کند. مخالفان آقامیری معتقدند او فقط بلد است خوب حرف بزند وگرنه اصلا حرف‌های خوبی نمی‌زند؛ برای همین هم هست که جوانان طرفدارش هستند. طرفداران آقامیری، اما معتقدند که این روحانی نگاهشان را به مقوله دین و رحمانیت خداوند تغییر داده است و او را دوست دارند و سخنرانی‌هایش را دنبال می‌کنند. طرفداران آقامیری می‌گویند سخنرانی‌های او نسبت به سایر روحانیون متفاوت‌تر و دلنشین‌تر است.

تاثیرگذاری صحبتهای سید حسن آقامیری در بین بسیاری از ایران تا جایی پیشرفته که رهبر جمهوری اسلامی را نیز وادار به عکس العمل نمود.

لایوهای جنجالی سید حسن آقا میری

<style=”text-align: justify;”>

در دوران قرنطینگی کرونا یکی از حاشیه های فضای مجازی لایو های جنجالی حسن آقا میری با چهره ها هنری معروف بود جنجال او با احلام خواننده ایرانی شروع و سپس با چهره هایی چون حصین ، حسین تهی ، متین دوحنجره و دیگر چهره های آن ور آبی حاشیه ساز شد.

 

شاید این مقاله نیز بپسندید:آزاده نامداری کیست؟

 

سید حسن آقا میری و امیر تتلو

سید حسن آقا میری درباره‌ی حواشی کنسرت امیر تتلو در گرجستان در اینستاگرام خود نوشت:

من فیلم کنسرت امیر تتلو رو نگاه کردم هیچ اتفاقِ شگفت انگیزی توی فیلم نیفتاده!؟ آگه میگید از الفاظ رکیک استفاده کرده تو اینترنت سرچ کنید مراسم عید الزهرا (س) بعد می‌بینید امیر تتلو خیلی مؤدب هم هست! یا اینکه تو زندگی عادی خودمون وقتی راحت هستیم ببینید روزی چند بار الفاظ رکیک‌تر از این‌ها رو به کار می‌بریم. خصوصاً به آقایون عرض می‌کنم وقتی با دوستانتون توی ماشین هستید و مشغول دور دور، وقتی چند تا دختر رو می‌بینید که راحت لباس پوشیدند از کنارشون عبور می‌کنید از چه کلماتی براشون استفاده می‌کنید. یا میگند وسط اجرا رفته یه گل کشیده اومده من یه سؤال دارم از دوستان عزیز هنرمندم! تو بک استیج هیچ کنسرتی هیچ اتفاق بدی نمی‌افته!؟

امیر تتلو کاره عجیبی نکرده فقط ریا کاری نکرده، مخفی کاری نکرده، جانماز آب نکشیده، اتو کشی بلد نیست اداب این روزهای ما رو رعایت نمیکنه. مثل من، مثل ما ویترین جذاب درست نکرده از تو پوچ باشه، همینه، همینی که علف می‌زنه، فحش میده، گریه میکنه، میخنده، آهنگ میسازه و… من بهش احترام می‌زارم هیچ کس نخواست اون رو ببینه، کسانی که کارشون چیز دیگه‌ای بود خواستند ازش سوء استفاده کنند تا تو ناو جماران هم بردندش، بردندش بالا بالا بالا بالا و حالا می‌خواند بکوبندش زمین حال آدم از این کارهاتون به هم میخوره… کاش اینقدر تو همه چیز دخالت نکنیم کاش بزاریم آدم‌ها خودشون باشند مجبورشون نکنیم به کاری، که یه روز کم بیارند…

یا لطیف سید حسن آقامیری

پ.ن: من سعی می‌کنم علف نکشم، مشروب نخورم، کمترم فحش بدم شما هم تلاش کنید گفتم سعی می‌کنم

سایت بیدار باش

سید حسن آقا میری فیلم‌ها و فایل‌های صوتی سخنرانی‌های خود را در مراسم‌های مختلف به صورت عمده از طریق این سایت منتشر می‌کند  همپنین مجموعه پادکستها ی سید حسن آقا میری با مضامین خودکشی،قدرت عشق،زمین گیر……….و نیز مجموعه قلم نوشتهای او در سایت بیدار باش جمع آوری شده است

سید حسن آقا میری در صفحه اصلی ساین خود این چنین نوشته :

گذشته” براي گوسفندان خطرناك تر از گرگ، چوپان است !!! گرگ به قدر سير شدن!؟ اما چوپان همه ي گله را ميخواهد! . از گرگ و چوپان خطرناك تر تفكر است ، گوسفندان اگر فكر كنند بايد تن به رنج فهميدن بدهند آن وقت گاهي آرزو ميكنند كه اي كاش گرگي آنها را بدرد يا چوپاني به كشتارگاه ببرد تا هيچ گاه گوسفندي را در چراگاه مشغول چريدن نبينند!!!!

پي نوشت:

 1. تصوير شهيد مفتح و مرحوم دكتر صادق طباطبايي هنگام تشييع پيكر مرحوم دكتر علي شريعتي در سوريه
 2. انديشيدن در انحصار گروه خاصّي نيست.
 3. آزادي در انديشه ، آزادي در بيان انديشه، آزادي بعد از انديشيدن و بيان، لازمه ي يك جامعه ي انساني و اسلامي است.
 4. ١٤ معصوم و انبيا عليهم السلام آمده اند تا ما بتوانيم درست فكر كنيم نه اينكه آمده اند تا به جاي ما فكر كنند!!!هر چند گاهي نتايج تفكراتشان را به عنوان يك پيشنهاد كار آمد در اختيار ما گذاشته اند تا ما بدانيم با تفكر ميتوان سعادت دنيا و آخرت را حاصل كرد اما اين به اين معنا نبود كه قرار نيست ما فكر كنيم .
 5. آيات قرآن در بر دارنده ي ادلِّه اي متقن و استدلالاتي منطقي هستند. كه در مقام تفكر بايد مورد توجه جدِّي قرار بگيرند . كسي نميتواند با تكيه بر ظاهر يك آيه و عدم فهم استدلال نهفته در آن سدِّي در برابر انديشه ايجاد كند.

یوتیوب سید حسن آقا میری

در یوتیوب سید حسن آقا میری  کلیه ویدیوهای مربوط به لایوهای اینستاگرامی،جلسات پرسش و پاسخ هفتگی و کلیه سخنرانیهای مریوط به محرم او قرار دارد

منبع درآمد سید حسن آقا میری

درآمد “سیدحسن آقامیری “وابسته به روحانیت نیست. او کار و کاسبی شخصی خودش را دارد. به گفته خودش مشاور یک شرکت خصوصی است و کار آزاد هم دارد. او به مجله «همشهری جوان» گفته از حوزه علمیه شهریه نمی‌گیرد و تحت پوشش بیمه حوزه هم نیست. او همچنین گفته است که نه به منبر وابستگی دارد و نه به درآمد حاصل از آن.
او همپنین فروشگاه اینترنتی آقای عسل که ارائه دهنده عسل های طبیعی است را در اینترنت و صفحه اینستاگرامی mr.honey شروع کرده و در این زمینه به شهرت خوبی رسیده است.

سوالات متداول سید حسن آقا میری

 • چرا به حسن آقا میری روحانی تلگرامی میگویند؟
 • اولین شبکه اجتماعی که او با مردم ارتباط برقرار کرد کانال تلگرامی او بود که از طریق آن سخنرانیهای جنجالیش را پخش میکد؟
 • حسن آقا میری چه حرفه ای دارد؟
 • حسن آقا میری سخنران محافل مختلف در قم است.او همپنین فروشگاه اینترنتی آقای عسل که ارائه دهنده عسل های طبیعی است را در اینترنت و صفحه اینستاگرامی mr.honey شروع کرده و در این زمینه به شهرت خوبی رسیده است.
 • سید حسن آقا میری در کدام رسانه ها فعالیت دارد؟
 • سایت بیدار باش ،سایت رسمی اوست،او همچنین در یوتیوب  و اینستاگرام دارای صفحه رسمی میباشد.
منابع:

 

بدون فیلترشکن وارد شوید